Ranking kredytów hipotecznych 2020 – co wybrać?

Dzięki kredytom hipotecznym, klienci banków mają możliwość bezproblemowego uzyskania bardzo wysokich kwot umożliwiających zakup domu, mieszkania lub innej nieruchomości. W przypadku takiego kredytu kupowana nieruchomość oraz inne składniki majątki klienta stają się zabezpieczeniem kredytu. Wiele osób decyduje się na taką formę finansowania swoich inwestycji ze względu na brak konieczności jednorazowego zwrotu całej pożyczonej kwoty. Możliwe jest bowiem rozbicie spłaty na miesięczne raty dopasowane do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Warto więc sprawdzić jaki jest ranking kredytów hipotecznych 2020, aby poszukać najbardziej opłacalnych rozwiązań.

Na polskim rynku działa wiele banków oferujących swoim klientom kredyty hipoteczne. Są to produkty finansowe, dzięki którym można sfinansować zakup domu, jego budowę czy też kupno mieszkania. Z racji na dużą ilość banków oferujących taki produkt, klienci są bombardowani setkami reklam i ofert. Samodzielne przeglądanie ofert bankowych jest czasochłonne. Dodatkowo trzeba zrozumieć wszystkie istotne parametry i koszty kredytu, aby określić czy jest on opłacalny. Na co trzeba więc zwracać uwagę?

Zobacz również, czym się kierować szukając kredytu na nowe mieszkanie?

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania

Wielu potencjalnych kredytobiorców porównuje oferty banków zwracając uwagę na oprocentowanie, od którego uzależniona jest wysokość raty i oczywiście łączny koszt kredytu. Niestety takie podejście nie jest do końca prawidłowe, ponieważ banki oprócz oprocentowania, stosują również wiele innych opłat dodatkowych. Innymi słowy, klient oprócz odsetek wynikających z oprocentowania, musi zapłacić:

  • prowizję,
  • opłaty za ubezpieczenia
  • oraz inne produkty dodatkowe oferowane razem z kredytem.

W związku z tym podczas porównywania ofert i poszukiwania najlepszych kredytów hipotecznych, należy zwrócić uwagę na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. To właśnie RRSO uwzględnia oprocentowanie i inne koszty dodatkowe, więc im niższy jest ten parametr, tym oferta jest korzystniejsza i bardziej opłacalna. Jeśli planujesz szukać kredytu warto sprawdzić od czego zależy jego całkowity koszt.

Ranking kredytów hipotecznych 2020 – praktyczna pomoc

Jeśli ktoś jest zainteresowany poszukiwaniem korzystnych kredytów hipotecznych, które nie będą nadmiernie naruszać budżetu to świetną alternatywą dla samodzielnego porównywania ofert „na piechotę” jest dobry ranking kredytów hipotecznych 2020. Na takich stronach internetowych można znaleźć oferty wielu banków. Innymi słowy potencjalny kredytobiorca posiada dostęp do cennych informacji o kredytach różnych instytucji bankowych w jednym miejscu. Taka forma pomocy jest bardzo praktyczna, ponieważ można zaoszczędzić cenny czas i szybko znaleźć kredyt hipoteczny z RRSO i innymi parametrami dopasowanymi do konkretnych wymagań.

Szukając kredytu hipotecznego, warto również sprawdzić jakie raty kredytu wybrać? Równe czy malejące?

Gdzie szukać przydatnych rankingów?

W Internecie działa wiele stron z rankingami kredytów hipotecznych. Oczywiście warto zwracać uwagę na te, które otrzymują regularne aktualizacje. Dzięki temu mamy pewność, że porównujemy oferty, które obecnie są dostępne w bankach. Dobrym pomysłem jest korzystanie z rankingów umożliwiających ustawianie kolejności ofert pod względem RRSO, maksymalnej dostępnej kwoty, wysokości raty i innych parametrów. W ten sposób można łatwiej znaleźć ten idealny kredyt spełniający określone wymogi.