Kredyt konsolidacyjny – co to takiego?

W ofercie banków znajduje się obecnie całe mnóstwo kredytów. Wśród tych udzielanych naprawdę często, które cieszą się ogromną popularnością wśród kredytobiorców znajduje się kredyt konsolidacyjny. Pojawia się pytanie czym tak naprawdę jest kredyt konsolidacyjny i czy opłaca się na niego decydować.

Kredyt konsolidacyjny to nic innego, jak kredyt, który zaciągany jest celem spłaty pozostałych zadłużeń. Istniejące zobowiązania łączone są więc w jedno, a my nie musimy już pamiętać o spłacie kilku rat. Spłacamy jedną ratę do jednego banku. Niewątpliwą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest fakt, że po jego zaciągnięciu obniżeniu ulega rata wpłacana co miesiąc do banku. Wydłuża się również okres spłaty. W efekcie budżet domowy jest o wiele mniej obciążony, co dla dużej liczby osób jest ogromnym ułatwieniem codziennego funkcjonowania.

Na ogół to bank wpłaca za nas pieniądze do pozostałych placówek bankowych, którym zalegamy z jakimiś płatnościami. Kredytobiorca nie musi więc martwić się o jakiekolwiek formalności. Jest to sytuacja niezwykle korzystna, która pozwala poczuć się naprawdę pewnie.

Kredyt konsolidacyjny kierowany jest głównie do klientów, którym zależy na ułatwieniu sobie spłacania zobowiązań wobec banków. Sprawdza się w przypadku tych wszystkich, którzy mają jakieś trudności finansowe i chcieliby je rozwiązań, a nie wpaść w spiralę zadłużenia. Kredyt konsolidacyjny sprawdza się również w przypadku osób, które z jakiegoś powodu nie są zadowolone z usług, które świadczy bank, w którym mają inny kredyt. Pożyczka konsolidacyjna pozwala się z takim bankiem rozstać.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można połączyć w jedno zobowiązania takie, jak:

  • kredyt mieszkaniowy;
  • kredyt na kupno samochodu;
  • zadłużenie karty kredytowej;
  • kredyt gotówkowy;
  • kredyt ratalny.

Warto wiedzieć, że wiele banków przy udzielaniu kredytu konsolidacyjnego oferuje podwyższenie kwoty kredytowania. Nadwyżkę pieniędzy kredytobiorca otrzymuje na swoje konto. Można je wykorzystać na dowolnie wybrany cel.